את לא לבד

פורסם: כ"ה כסלו התשע"ד | | 12:47 ע"י: מערכת בבא קמא
נייל סטודיו.
נייל סטודיו. צילום: יח"צ.
במיזם "את לא לבד", אשר הופק לכבוד היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים השתתפו נשים בולטות בתעשית הבידור. 400,000 אלף נשים סובלות מדי שנה בישראל מאלימות במשפחה, מתחילת 2013 נרצחו 17 נשים.

מדי שנה, ב-25 בנובמבר,מציינים בעולם את היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים. השנה החליט בראיין ליידן מנכ"ל רשת "נייל סטודיו" המפעילה מרכזי הכשרה למקצועות הפדיקור והמניקור לקדם את הנושא באופן משמעותי לאור ריבוי אירועי האלימות האחרונים נגד נשים וההקצנה שחלה בסוג העבירות. רק בשנת 2013 נרצחו 17 נשים על ידי בני זוגן, ובעשור האחרון נרצחו כ- 200 נשים על ידי בני זוג או בני משפחה.

כיום פועלים כ-14 מקלטים לנשים נפגעות אלימות ולילדיהן. 3 מתוך המרכזים האמורים מופעלים על ידי עמותת ל.א (לא לאלימות נגד נשים) ושהו בהם מעל ל-10,000 נשים וילדיהן. כאשר הילדים מהווים כ- 60% – 65% מתושבי המקלטים.

ידועניות צבעו בלק שחור או לבן כדי לקדם מודעות למאבק נגד אלימות נשים.
ידועניות צבעו בלק שחור או לבן כדי לקדם מודעות למאבק נגד אלימות נשים. צילום: שי גבריאלי.

הידועניות נענו להצעתם של נייל סטודיו ועמותת ל.א ונרתמו ליום צילום במסגרתו כל אחת מהן הניפה באצבעותיה  את סימן האות V (ניצחון) כשציפורניה משוחות באחד משני צבעי לק: שחור או לבן.

ליוזמה "את לא לבד!" נרתמו נשים מובילות בתעשיית השואו- ביז: רונה לי שמעון ("נולד לרקוד") , חן שילוני (דוגמנית)  פאולין שובל ("מאסטר שף"), נועה חיו ("הרווק 2" ) נטע דנינו ("הרווק 2")  אמירה בוזגלו (מלהקת ומגישת טלוויזיה) אתי דודאי ("מעושרות")  דפנה ארמוני (זמרת) טליה גורודס ("המרוץ למיליון") מורן איזנשטין (שחקנית) שירה פרבר (שחקנית תיאטרון) ענת ברזילי (קומיקאית ושחקנית תיאטרון) נתי קלוגר (שחקנית) מעין קרת (דוגמנית) ושלי גפני (דוגמנית ואשת עסקים). כל צוות ההפקה עבד באופן וולונטרי. על הצילום פיקד הצלם שי גבריאלי, את האיפור ביצעה המאפרת לבנת סדן, השלימה את מלאכת המניקור רובין טל ותחום השיער היה באחריותו של מעצב השיער איציק סרדיניה.

ברייאן ליידן: "אני מודה לכל הנשים על ההיענות ליוזמה לייצר קמפיין מודעות ומקווה כי הצילומים שלהן יקדמו שיח משמעותי שיוביל לעשייה ולמדיניות מעבר לציון יום אחד שבו ניזכר שגם השנה נרצחו נשים רבות ואחרות המשיכו לספוג אלימות מצד בני זוגן. כרשת הפועלת להעצמה נשית חשוב לנו מאד לקדם מיזמים מסוג זה ולהזכיר לכולם שאסור לשכוח ש-15 אלף נשים בשנה מתלוננות על אלימות במשפחה, ועשרות אחרות נרחצו בשנים האחרונות בידי בני זוגן".הלק  השחור מסמל את הקושי הרב והמציאו העגומה והקודרת אותה חובות הנפגעות  בעוד שהצבע הלבן הוא החזון האופטימי אותו מבקש המיזם לעורר בניסיון לקדם את המטרה המרכזית: לעורר מודעות, לקדם חקיקה, להגביר אכיפה ולעודד נשים לפנות לעזרה. רשת נייל סטודיו הצהירה כי גווני הלק השחורים והלבנים מ-4 מותגי הלק שלקחו חלק במיזם: OPI, צ'יינה גלייז, קולור קלאב ושס-ויט אשר ימכרו בחודש המאבק  נגד אלימות נשים יתרמו לטובת פעילות המקלטים של עמותת ל.א.

דניאלה קהת  מנכ"לית עמותת ל.א. "זו הפעם השנייה שרשת נייל סטודיו מתגייסת לתרום לנשים ולילדים במקלטי עמותת לא לאלימות נגד נשים ועל כך אנ מברכים. לאף אחד ואף אחת לא מגיע לחיות עם אלימות - האלימות איננה גורל, אפשר לשנות את המצב ! התקשרו לסיוע - לעצמכן או למישהו אהוב 1-800-353-300