כל מקצועות התיאטרון ביום אחד

פורסם: כ"ז אייר התשע"ג | | 18:25 ע"י: מערכת בבא קמא
תאטרון אספקלריא
תאטרון אספקלריא צילום: לוגו.
תיאטרון אספקלריא מציג:כל מקצועות התיאטרון והביטוי מול קהל, ביום העצמה אחד ומיוחד.

זה לא סוד: התיאטרון מספק לשחקניו כלים רבים היכולים לסייע גם מחוץ לבמה בכל תחומי החיים. כדי להיות איש מקצוע טוב יותר עליך להיות גם "שחקן" טוב. יתרון ה"משחק" משמעותי מאוד ובא לידי ביטוי בכל בית, עובדה,  הורה שמשתמש בכישורי המשחק שלו הוא בעצם הורה הרבה יותר טוב.

אספקלריא, בית תיאטרון היהודי בניהולו של חגי לובר, "פיצח" כבר מזמן את התובנה, שכל אדם שיודע להתבטא היטב – יצלח להגשים טוב יותר את מטרותיו. זה נכון מול הבוס בעבודה, מול תלמידים בכיתה וגם בבית פנימה מול בני המשפחה. מיומנויות מעולם התיאטרון מסייעות לכל אחד בחיי היום יום.

בית הספר למשחק אספקלריא הוקם בשנת תשס"ב (1992) מתוך מגמה להכשיר שחקנים ושחקניות מקצועיים ובעלי יכולת גבוהה בתחום המשחק מהמגזר הדתי ועל מנת לאפשר לאנשים להביא לידי ביטוי עולם של אמונה וערכים שעד היום לא עלה על בימות התיאטרון. בבית הספר מלמדים מורים מן הושרה הראשונה והקורסים מתקיימים בקבוצות נפרדות לנשים וגברים.  בין בוגריו ניתן למצוא שחקנים ושחקניות שהשתלבו בעבודה במסגרות משחק שונות ברחבי הארץ.

בית הספר מפעיל שורה ארוכה של קורסים, שיעורים, סדנאות ואפיקי לימוד בשלל תחומי הבמה, למשל: יסודות המשחק, עמידה מול קהל, תנועה, עובדה על טקסט, עבודה על דמות, אימפרוביזציה, העצמה אישית, מספרי סיפורים, יסודות מחזאות ונושאים נושקים נוספים.
כעת, לראשונה מביא אספקלריא את כל התחומים תחת גג אחד ליום אחד  - הזדמנות חד פעמית לאנשי מקצוע מתחומים רבים שאינם תיאטרון כמו עובדי הוראה, רופאים, עו"ד, מגידי שיעור, רבנים, אישי ציבור, וכן, גם הורים – נשים וגברים, שמקבלים הזדמנות לגלות כיצד כישורי משחק משפרים להם את החיים, בתחום שלהם עצמם.

במהלך היום יתקיימו סדנאות מקצועיות בתחומים רבים ומגוונים, ובהשתתפות מיטב אנשי המקצוע בתחום. עלות השתתפות: 50 שקלים לסדנא,  ו-180 ₪ לכל היום (4 סדנאות) הרשמה מראש חובה. ישנו מסלול ייעודי לרבנים ואישי ציבור.


היום המיוחד יתקיים בע"ה באסרו חג שבועות (16/05/13) בבית הספר הפתוח "קשת" רחוב אלכסנדריון 23, גונן ב' ירושלים.


"בכל תחום בחיים נדרשת מידה כזאת או אחרת של משחק", אומר חגי לובר מנכ"ל אספקלריא, "גם אם לא תצמח להיות שחקן פעיל בתיאטרון, כישורי המשחק ישדרגו את חייך, יאפשרו לך את הביטחון לעמוד על שלך ולבצע את חזונך על הצד הטוב. יום העצמה המיוחד מאפשר לכל אחת ואחד לקחת את הסדנא שתיטיב עמם ולזנק מעלה".