ספר חדש: רופא בדם

פורסם: ה' תשרי התשע"ב | | 09:19 ע"י: מערכת בבא קמא
צילום: עטיפת הספר.

סיפור של אהבת אדם. סיפורו של דר' שמואל גיליס ז"ל. ספר חדש מאת אלישיב רייכנר בהוצאת ידיעות ספרים.

בבוקרו של יום שישי, ט' בשבט תשס"א, עמדו בחניה הגדולה של בית החולים הדסה עין כרם בירושלים אלפי אנשים דוממים. עמדו שם חולים שקמו ממיטותיהם, עשרות רופאים ואחיות בחלוקים לבנים, קציני צה"ל ולוחמי יחידת שלדג, מתיישבי גוש עציון, אנשי ימין ואנשי שמאל, דתיים וחילונים, יהודים וערבים – כולם נאספו ובאו כדי להיפרד מד"ר שמואל גיליס אשר נרצח כשמחבלים ירו לעברו מרכב עוקף.

זהו סיפור של עולה שעלה על כל הציפיות, וסלל לעצמו בשתי ידיו מסלול חיים ישראלי וציוני מעורר השתאות. סיפורו של הרופא הצעיר בארץ, ששילב מומחיות ומקצועיות יחד עם רגישות וצניעות. ששילב עם עבודתו בבית החולים גם שירות כרופא צבאי ביחידה מובחרת. ששילב מסירות לחולים ולעמיתיו הרופאים עם חיי משפחה וגידול חמישה ילדים באהבה ובסבלנות. שעל ידי דוגמה אישית ומצוינות הקנה לילדיו ולכל סובביו ערכים של אהבת התורה, אהבת המולדת ואהבת האדם. ואנשים מכל קצווי החברה הישראלית החזירו לו אהבה.

רופא בדם איננו סיפור על מוות ושכול, אלא סיפור על חיים – החיים שחי באמונה שיש למצות כל רגע על הצד הטוב ביותר, החיים איתו ולצדו שהיו זכות לכל מי שהכיר ואהב, החיים שהציל בעבודתו שהיתה לו דרך חיים, וגם החיים בלעדיו ואחריו שממשיכים למרות הכול ובכך ממשיכים את דרכו.

אלישיב רייכנר, תושב ירוחם, עיתונאי ב"מקור ראשון" ופובליציסט. ספריו הקודמים, באמונתו – סיפורו של הרב יהודה עמיטל (תשס"ח) וכתום המאבק (תש"ע), ראו אור אף הם בהוצאת ידיעות ספרים.

256 עמ', 98 ש"ח