איתן כ"ץ מנגן מניגוני ר' שלמה קרליבך

פורסם: כ"א אלול התשע"א | | 18:21 ע"י: מערכת בבא קמא
צילום: עטיפת האלבום.

איתן כ"ץ באלבום חדש Unplugged 2.

איתן כ"ץ מוכר לרבים כחציו של צמד האחים המוסיקליים שלמה ואיתן. איתן הוא זה ש'גילה' את ניגון הנשמה האבוד של ר' שלמה קרליבך, אך בעיקר זמר בפני עצמו שמשיק כעת אלבום מחשמל, אך מקפיד שלא להשתמש בחשמל – דהיינו אלבום בצליל אקוסטי. Unplugged 2 הוא אלבום המורכב מהצד הפחות מוכר של ר' שלמה קרליבך.

איתן נולד בניו ג'רזי, אולם לאחר שנולד משפחתו עברה ללוס אנג'לס, כיוון שאביו קיבל שם משרה כחזן באחד מבתי הכנסת הגדולים. החלום של הוריו היה לעלות לארץ ישראל והוא אכן התגשם כשהם עברו לרעננה. "היה נהדר לגדול בארץ ישראל" – אומר איתן. כ"ץ, המתגורר בארצות הברית, הספיק להוציא כמה וכמה אלבומים בשנים האחרונות בהם לחנים מפרי עטו בסגנון נשמתי וסוחף. פרויקט מיוחד בו החל לפני מספר שנים היא סדרת Unplugged מיוחדת עם שיריו של הרבי המרקד ר' שלמה קרליבך זצ"ל. האלבום הראשון בסדרה ראה אור לפני כ 3 שנים והפך מיד ללהיט היסטרי.

"בהשראת אחי הגדול שלמה, לקחתי לידי גיטרה בפעם הראשונה. השיר הראשון שלמדתי לנגן היה "עשה למען" של ר' שלמה". בינתיים, ברוך ה', איתן למד מהר לנגן בכלי, "במשך השנתיים הבאות, כל מה שעשיתי זה לנגן בגיטרה. אפילו כתבתי כמה ניגונים בתיכון..". הוא נותן כבוד לגיטרה, אבל הגיטרה רק מתארחת כאן, המארח מספק איכויות קול וישרה לא שגרתיים.

Unplugged 2 החדש, מציג את הבגרות המוסיקלית של כ"ץ. כמעט כל הרצועות, ויש עשר כאלה באלבום, הרבה יותר אקוסטיות ומרוככות, השירים והניגונים לא מתישים, כפי שניתן היה אפשר לחשוש ממיזם אנפלאג יהודי. כ"ץ שילב באלבום 2 דואטים, שמוסיפים עוד מימד של התרגשות למוסיקה, מעריצי סגנון המוסיקה של הרב קרליבך ירגישו כאן בבית.