איזה לחם אתם אוהבים?

פורסם: י"ג שבט התשע"ד | | 14:07 ע"י: מערכת בבא קמא
צובעים את מדף הלחם.
צובעים את מדף הלחם. צילום: דן פרץ.
מאפיית ברמן הותיקה יוצאת במבצע מיתוג למוצרי הלחם הקלאסיים. אריזותיהם של 17 מוצרי החברה ישנו את צורתם ויאפשרו לצרכן לבחור את הלחם שלו בקלות

מאפיית ברמן הוותיקה, אשר נוסדה בירושלים בשנת 1875 ע"י משפחת ברמן ומוחזקת על ידה עד היום, מובילה מהלך מהפכני בשוק הלחם המסורתי ברשתות השיווק ובמרכולים: החל מחודש ינואר תציג ברמן את נבחרת 17 לחמי ומוצרי הלחם של החברה במיתוג חדש שספינת הדגל שלו הינה "צביעת" מדף הלחם באמצעות אריזות חדשות המעוצבות באופן מסודר וברור, מובחנות לפי צבעוניות המותאמת לכל משפחת לחמים ובתוספת המלצות והסברים על יתרונות תזונתיים מפי תזונאית הבית במטרה לייצר קניה מושכלת ונבונה. 

הלחם, אשר הינו המוצר הבסיסי והפופולארי ביותר, מוצע לצרכן עד כה באופן בעייתי. מדף הלחם הינו מדף מבולגן באופן יחסי במדפי המוצרים בסופר, ללא אבחנה ברורה בין המותגים והמוצרים השונים, כמו גם היתרונות של מגוון הסוגים והמינים.

ברמן לעניין. מיתוג מחדש ללחם המלא של מאפיית ברמן.
ברמן לעניין. מיתוג מחדש ללחם המלא של מאפיית ברמן. צילום: דן פרץ.

כיום, כשצרכן מגיע לסופר וניגש למדף הלחם, הוא קונה את סוג הלחם שהוא מחפש: חום, מלא, לבן, קל, שיפון וכדו'. לאחרונה, ישנה מגמה של מעבר מלחמים קלים ללחמים מקמחים מלאים (קמח מלא וקמח שיפון) שאינם דווקא "קלים".

המהלך של ברמן מביא את המותג לקדמת הבמה ומייצר לראשונה במדף הלחם בידול למוצרי ברמן לצורך זיהוי המוצרים תחת שם החברה, מהלך חדשני לחברה אשר הינה מוותיקות תעשיות המזון במדינה ואחת משתי קבוצות הלחם הגדולות בישראל.

מאפית ברמן מביאה עימה מסורת של 138 שנים באפיית לחם ישראלי.  החברה פועלת היום תחת ארבעה מותגים: ברמן, ודש, לחם הארץ ולחם ליבו. המיתוג מחדש הינו למותג הגדול, הוותיק והמוכר ביותר של הקבוצה "ברמן".

כאמור, זו הפעם הראשונה שמבוצע ריענון של נראות על מדף הלחם בישראל ובעקבות המהלך הוא יראה כמו מדפי הלחם במערב אירופה ובצפון אמריקה.

חידוש האריזות יכלול הן את הלחמים שבפיקוח (אחיד פרוס ולבן פרוס), את מגוון החלות (הארוזות) ואת הלחמים המיוחדים כדוגמת לחם דגנים, לחם "ברמן לעניין" ומגוון הלחמים המיוחדים. כמו כן, האריזות המוכרות של שישיית לחמניות (מקמח לבן או מלא) מתחדשות אף הן בעיצוב החדש.  הצבעוניות שנבחרה בקפידה לכל משפחה של לחמים במסגרת שינוי האריזות, נועדה, לצד הרענון והבידול, לסייע בהבחנה בין המוצרים. כך, למשל, המוצרים מקמח מלא יופיעו בצבעוניות ירוקה המשדרת בריאות. לחמי הדגנים יופיעו בצבעי אדמה בגווני כתום ומוצרי הקמח הלבן בגווני האדום.

במהלך הושקעו כ 2 מיליון ₪, והוא כולל לצד שדרוג האריזות והלוגו, גם צביעה וחיפוי של צי המשאיות של החברה, המונה למעלה מ-130 משאיות.

לרגל המיתוג החדש, צפויים מבצעים על הלחמים במותג ברמן בחודש ינואר 2014.

בנוסף להתמחות בעולם הלחם ומוצריו, מאפיית ברמן מפעילה קונדיטוריה המייצרת עוגות, עוגיות ושאר מוצרי קונדיטוריה איכותיים המופצים לשוק ולשלושת חנויות החברה בירושלים ובבני ברק. כמו כן, הקבוצה הינה יצרנית פירורי לחם איכותיים המסופקים לחברות המזון הגדולות: אסם, טבעול, עוף טוב, תפוגן, תנובה, גליל ועוד.

את לחמי ברמן ניתן להשיג ברשתות השיווק והחנויות המובחרות. כל מוצרי מאפיית ברמן כשרים בהשגחת בד"ץ העדה החרדית. על המיתוג החדש חתום ליאור אפשטיין, המעצב הראשי של בית הקונספטים אלנבי. צלם הקמפיין הוא דן פרץ.