ה-G2 נחשף – הסמאטרפון המהפכני בעולם

פורסם: א' אלול התשע"ג | | 19:48 ע"י: בבא קמא
מכשיר ה-G2 של LG
מכשיר ה-G2 של LG צילום: LG
בזמן שמתחריה דיברו, LG עבדה – חברת הענק הקוריאנית השיקה בניו יורק את מכשיר הדגל החדש שלה, המבוסס על מחקר מעמיק של הרגלי השימוש האנושיים

סמארטפון הדגל החדש של LG נחשף היום לראשונה באירוע השקה גלובלי וחגיגי בניו-יורק בהשתתפות של קרוב ל-700 אורחים מיותר מ-30 מדינות. מכשיר ה-G2 של LG הושק תחת הסלוגן "learning from you" וכולל שורה של תכונות מתקדמות המתבססות על מחקר ממושך במעבדות LG בקוריאה, שבחן את צורת השימוש האנושית הנוחה ביותר. השקת G2 מציגה את החתירה של החברה לעבר חדשנות המבוססת על מחקר צרכי הלקוח, התנהגותו וסגנון החיים שלו. הסמארטפון החדש מציע ללקוחות שיפורים מבוססי צורך בעלי עיצוב ארגונומי, פונקציות פרקטיות וחוויית משתמש אינטואיטיבית.

ה-G2 ינחת בישראל לקראת סוף ספטמבר כחלק מהשקה גלובלית - ויהיה למכשיר המתקדם ביותר בשוק מבחינת מפרט ותכונות. המכשיר יושק הן במפעילות הסלולר והן בשוק הפתוח. 

לצד רכיבי החומרה המתקדמים בעולם – כגון מעבד Qualcomm Snapdragon 800 4 ליבות במהירות 2.3Ghz, מסך 5.2" ברזולוציית FULL HD  הנמתח לכל פינות המכשיר ומצליח לשמור על גודל מכשיר מינימלי ועיצוב ארגונומי, מעבד אודיו 24bit, מצלמה Full HD וסוללה 3000 mph - יכלול המכשיר גם שורה של תכונות טכנולוגיות חדשניות וחסרות תקדים – ביניהן מייצב מצלמה מהפכני שיאפשר צילום תוך כדי תנועה וימנע מריחה של תמונות, ותכונת אודיו זום שתאפשר להתמקד בזמן צילום וידאו בקולות וצלילים המגיעים מכיוון מסוים תוך נטרול רעשי הרקע.

מכשיר ה-G2 של LG
מכשיר ה-G2 של LG צילום: LG

פרספקטיבה חדשה של עיצוב סמארטפונים

עם עיצוב נוח, פונקציונלי ויפהפה ה-G2 משנה את פרדיגמת העיצוב של סמארטפונים בימינו. התכונה המהפכנית ביותר של מכשיר ה-G2 הוא ללא ספק כפתור ההפעלה הרב תכליתי הממוקם בגב המכשיר, באופן שמאפשר הפעלה באמצעות האצבע תוך כדי שיחה – בניגוד לכפתורי הפעלה במכשירים הקיימים היום, הנמצאים בצד המכשיר ויש להפעילם עם אגודל. ה-G2 הוא הסמארטפון הראשון שהוא לחלוטין נטול לחצנים בצד המכשיר. הכפתור הוא רב תכליתי בהתאם לשימוש במכשיר וישמש לכיבוי והדלקה, שליטה בווליום, צילום תמונות עצמי ועוד.

קונספט הכפתור האחורי פותח בעקבות מחקר התנהגות הצרכנים שהראה שעם המעבר לסמארטפונים בעלי מסכים גדולים יותר, הצרכנים מתקשים להגיע באופן נוח ללחצנים בצד המכשיר. העברת הכפתור הראשי לאחורי המכשיר מאפשרת למשתמשים שליטה נוחה וקלה יותר שכן זה המקום שבו מונחת האמצע המורה של המשתמש באופן טבעי. במידה והמכשיר מונח על גבו אין צורך להרימו כדי ללחוץ על כפתור ההפעלה, עם תכונת  KnockON ניתן להפעיל את ה-G2  באמצעות הקשה כפולה על המסך.

למעט כפתור ההפעלה האחורי מכשיר ה-G2 לא יכלול אף כפתור פיזי ושאר הכפתורים יופיעו כחלק מהמסך, מה שמייצר עבור המשתמש ניצול מקסימלי של שטח המסך ותצוגה גדולה ונוחה במיוחד. תכונה חדשנית נוספת תאפשר ליצור ממשק מותאם אישית לכל משתמש, שיוגדרו רק עבורם תכונות ואפליקציות נגישות, מה שיאפשר שימוש נוח ובטוח גם במקרה  שילדים משחקים במכשיר. ה-G2 הראשון מסוגו שיגיע עם מערכת שמע מצוינת,  24 bit/192kHz Hi-Fi playback, ואוזניות מתקדמות ואיכותיות.

גיא דה פיצ'וטו, מנכ"ל "רונלייט" יבואנית ומפיצת LG בישראל, אמר לקראת ההשקה: "ה- G2 של LG מהווה את המילה האחרונה בטכנולוגיית הסמארטפונים, לאחר תהליך ארוך ומעמיק של חקר חווית הצרכן והשימוש בטלפון הסלולרי, הצליחה LG לפתח מכשיר שמעניק פתרונות מושלמים.  מדובר במכשיר שיעניק את חווית השימוש המושלמת והמתקדמת ביותר שנראתה עד כה. אנו נרגשים להעניק לצרכנים הישראלים חוויה שתשנה את כל מה שהם הכירו עד היום ואנו מאמינים שהקהל הישראלי יתאהב ב-G2".

"ה- G2 של LG מהווה את המילה האחרונה בטכנולוגיית הסמארטפונים, לאחר תהליך ארוך ומעמיק של חקר חווית הצרכן והשימוש בטלפון הסלולרי, הצלחנו לפתח מכשיר שמעניק פתרונות מושלמים", אומר זיו קוריצקי, סמנכ"ל השיווק של LG ישראל. הוא מוסיף כי "תמיד הקשבנו ולמדנו מהצרכנים ומהצורך שלהם בחדשנות, ועם ה-G2 לקחנו את המחקר לגבהים חדשים. זה הסמארטפון המסעיר והשאפתני בהיסטוריה של החברה".
 

מכשיר ה-G2 של LG
מכשיר ה-G2 של LG צילום: LG

היישומים החכמים והשימושיים של G2:

מחקרים הראו כי היישומים שנמצאים בשימוש הרב ביותר הם הבסיסיים ביותר כגון מסרונים, שיחות טלפון, ניווט ועוד. ה-G2 מגיע עם שורה של יישומים מכווני משתמש שמציעים את החוויה הנוחה, השימושית והאינטואיטיבית ביותר לשימושים החשובים ביותר בסמארטפון:

Answer Me – מענה אוטומטי והשקטת הצלצול עם הרמת המכשיר לאוזן
Plug & Pop – הצגת אופציות נבחרות עם חיבור האוזנייה או כבל USB
Text Link – ניתן לבחור ולהשתמש בקלות במידע המגיע בתוך הודעת טקסט – לשמור אותו בתזכיר, בלוח שנה, או לבצע חיפוש מהיר באינטרנט או במפה
QuickRemote – שלט מובנה נוח וקל לשימוש הכולל את כל הפיצ'רים הפופולריים בתחום זה
Slide Aside – "החלקת" אפליקציות פתוחות הצדה בעזרת שלוש אצבעות, לשימוש מולטיטאסק
Guest Mode – הגנה על פרטיות המשתמש על ידי יצירת חשבון לוג-אין נוסף (למשל בשימוש הילדים) החוסם גישה ושינוי מידע אישי

תכונות עיקריות נוספות של ה-G2:

כפתור אחורי: כפתור אחורי בגב המכשיר לעיצוב ארגונומי ובעל פונקציות רבות ומגוונות כמו צילום, מענה לשיחות, מענה להתראות ועוד
מייצב מצלמה פנימי: בזמן צילום תוך כדי תזוזה - עינית המצלמה הפנימית זזה ועוקבת אחרי האובייקטים המצולמים.  ניתן לצלם תוך כדי תזוזה, התמונה לא יוצאת מפוקסלת ולא מרוחה,
60 frames per second, digital zoom *8

Audio Zoom: פונקציית זום בזמן צילום וצפייה בסרטוני ווידאו - פוקוס על דמויות מסוימות במסך לצורך מיקוד השמע. 

מסגרת display – כפתורי טאץ' כחלק מהמסגרת, מסך גדול יותר תוך שמירה על מכשיר מינימלי, כפתור הבית כחלק מהמסך.

Hi-Fi – הראשונים בעולם עם צורת שידור מוסיקה תומכת HI-Fi בסמארטפון, איכות סאונד מצוינת

השהיית וחידוש הקלטת וידאו: ניתן להשהות ולחדש הקלטה, התוכנה גם מאפשרת הקלטה של קטעים קצרים של וידאו אשר יכולים להיחשב כקובץ אחד רציף

וידאו חכם: הווידאו החכם מזהה את מיקום העיניים של הצופה ובאופן אוטומטי מנגן או מפסיק את הווידאו ללא כל הזנה ידנית מהמשתמש

QSlide Function – פיצ'ר שבמסגרתו ניתן להפעיל יישום תוך כדי הרצת יישום אחר ברקע, לדוג' - צפייה בסרטוני וידאו תוך כדי מענה למסרונים במקביל, שליחת דוא"ל וכו', וכך יכולים משתמשיPro  Optimus G לדלג בין יישומים שונים ומגוונים בקלות ובנוחות.

Quick Remote –  הסמארטפון החכם כולל שלט רחוק מובנה (IR) באמצעותו אפשר להפעיל מכשירי חשמל שונים שביניהם טלוויזיות, מזגנים, מקרנים ועוד. כמו כן השלט המובנה יכול להפעיל את ממירי חברות הטלוויזיה הרב-ערוצית הוט ויס.

מצלמה כפולה והקלטה כפולה: המצלמה הכפולה ופונקציות הקלטה כפולות מאפשרים למשתמשים לצלם תמונות או קטעי וידאו עם שתי מצלמות הקדמית ואחוריות בו זמנית ליצירת תמונה בתוך תמונה ייחודית.

מפרט טכני:

מעבד ארבע ליבות Qualcomm® Snapdragon™ 800 במהירות 2.3Ghz
מסך 5.2 אינצ' IPS FULL HD (1080 x 1920 pixels / 423 ppi)
זיכרון 32 GB / 16 GB
זיכרון RAM: 2GB
מצלמה אחורית של 13.0 מגה פיקסל עם מייצב תמונה וצילום וידאו ב HD + מצלמה קדמית של 2.1 מגה פיקסל
סוללה 3,000mAh
מערכת הפעלה אנדרואיד ג'לי בין 4.2.2
תקשורת: Bluetooth, Wi-Fi, MiraCast, NFC, GPS
גודל: 138.5 x 70.9 x 8.9 מ"מ
צבעים: שחור או לבן