לראשונה בישראל: חלב נטול לקטוז

פורסם: כ"ה טבת התשע"ג | | 09:03 ע"י: מערכת בבא קמא
צילום: יח"צ.

בשורה לרגישים ללקטוז ולשוחרי הבריאות. מחלבות רמת הגולן מציגים מוצר חדש, לראשונה בישראל, חלב נטול לקטוז.
 

מחלבות רמת הגולן המחלבה הותיקה והמובילה משיקה מוצר חדש בסדרת חלב הרים טהור: "חלב הרים טהור נטול לקטוז" .

החלב המיוחד, פותח במחלבות רמת הגולן, עבור אותם אנשים הסובלים מתופעה של "אי סבילות ללקטוז" ושרוצים להינות משתיית חלב ללא הגבלה והוא מציג, לראשונה בישראל, חלב שאינו מכיל לקטוז כלל (בניגוד לחלב "דל לקטוז", הנמכר בישראל עד כה) חלב נטול לקטוז של מחלבות רמת הגולן הינו פיתוח של תהליך טכנולוגי מתקדם הכולל פעולת פירוק ממושכת של הלקטוז, עם גמר הפעולה מועבר החלב להמשך התהליך בו הוא עובר חימום מהיר בטמפ' גבוהה, קירור מהיר ומילוי באריזה אספטית. תהליך החימום עוצר את פעילותו של אנזים הלקטאז, כך שהוא איננו ממשיך לפעול במוצר לאחר אריזתו. תהליך ייצור זה מאפשר את עמידותו של המוצר ללא צורך בקירור וכל זאת ללא צורך בהוספת חומרים משמרים. כמו כן, בתהליך זה נשמרים ערכיו התזונתיים של החלב וכן גם טעמו.

טעמו המתקתק של החלב הינו תוצאת פירוק מולקולת הלקטוז לשתי מולקולות של חד-סוכר, הנותנות תחושת מתיקות ללא שינוי הערך הקלורי. צבע החלב מתכהה לאורך חיי המדף ומקבל גוון כתמתם, אך אין הדבר פוגע באיכותו של המוצר.שינוי צבע זה נוצר בעקבות תהליכי השחמה לא אנזימתית (תגובת מייארד) המתרחשים בחלב בעוצמה רבה יותר, כיון שבחלב נטול לקטוז יש פי 2 מולקולות של סוכר לעומת חלב רגיל.

"חלב הרים טהור נטול לקטוז" מצטרף לסדרת "חלב הרים טהור" של מחלבות רמת הגולן המציעה מוצרים מחלב הנחלב מפרות רמת הגולן, הנהנות ממים זכים , מזון עשיר ומאוזן, אקלים ייחודי ואוויר הרים צלול האופייני לאזור רמת הגולן. החלב מגיע למחלבה היישר מרפתות רמת הגולן כשהוא טרי ונארז ללא מגע יד אדם. חלב הרים טהור, נארז בעזרת מכונת מילוי חדשה השומרת על טעמו הטבעי של חלב ההרים, במערכת סטרילית, לאחר תהליך UHT - תהליך בו החלב עובר עיקור תוך שמירה על הערכים התזונתיים. התוצאה - חלב עמיד בעל טעם טבעי לגמרי.

חלב הרים טהור הינו 100% טבעי וללא חומר משמר (למעט חלב עמיד 1% שומן שבו אין חומר משמר אך מוסיפים לו וויטמינים בהתאם להנחיות משרד הבריאות). טעמו של החלב משתבח כשהוא מצונן , עם זאת, הטיפול הטרמי מאפשר את עמידותו של החלב ללא צורך בקירור או חומרים משמרים תוך שמירה על טעמו וערכיו התזונתיים.

את חלב הרים טהור נטול לקטוז, עם האריזה עם הפקק הנוח למזיגה, ניתן להשיג ברשתות השיווק, בחנויות הקמעונאיות ובחנויות הטבע במארז של ליטר מחיר מומלץ לצרכן: 10.5 ש"ח -11.5 ש"ח.

אודות הלקטוז:
הלקטוז, סוכר החלב, הינו דו-סוכר המורכב משני חד סוכרים, גלוקוז וגלקטוז. הלקטוז מפורק בגוף האדם במעי הדק על ידי האנזים לקטאז לשני חד סוכרים אלה. ישנם אנשים שאנזים הלקטאז לא מיוצר אצלם בגוף בכלל או שמיוצר בכמות שאינה מספקת. עבור אנשים אלה, צריכה של לקטוז עודף בהיעדר אנזים הלקטאז גורמת, לרוב, לתופעות של: כאבי בטן, גזים במערכת העיכול, נפיחוֹת, בחילות ושלשולים. תופעה זו נקראת "אי סבילות ללקטוז".