השנה בט"ו בשבט לא מברכים על פירות מיובאים

פורסם: כ"ו טבת התשע"ב | | 21:49 ע"י: מערכת בבא קמא
טוב הארץ.
טוב הארץ. צילום: יוסי שחר.

מארז חגיגי של פירות יבשים יהדר את מנהג אכילת הפירות בט"ו בשבט שרבים מקיימים דווקא עם פירות יבשים שיובאו מטורקיה.

בכל שנה זה חוזר מחדש: לקראת ט"ו בשבט יוצאים המוני יהודים למרכולים ושווקים, רוכשים פירות ופירות יבשים מכל הסוגים, מסדרים יפה ומקשטים שולחן, חלקנו אף מקיימים סדרי ברכות, אומרים דברי תורה ושרים כמה שירים (בעצם שיר אחד, "אילן במה אברכך") ואז, באופן כמעט קבוע שואל אחד מבני המשפחה, "יש תאנים כאלה בישראל?" והתשובה מציתה דיון ארוך שבו פירות ארץ ישראל יוצאים כשידן על התחתונה.

ובכן, הנה הבשורה הטובה: לא עוד.

פירות יבשים תוצרת הארץ.
פירות יבשים תוצרת הארץ. צילום: יוסי שחר.

חברת טוב הארץ מציעה לכל יהודי בעולם לברך בט"ו בשבט ובכל השנה, על פירות מהודרים שנשתבחה בהן ארץ ישראל. החברה פועלת במגמה להעמיק את המודעות לערכם וקדושתם של פירות ארץ ישראל וחקלאות יהודית.

המיזם נולד בעקבות ההתמרמרות הציבורית על כך שדווקא בט"ו בשבט, חגם של פירות הארץ, אנו אוכלים פירות מטורקיה וקליפורניה. טוב הארץ מספקת אלטרנטיבה ראויה בט"ו בשבט - שולחן גדוש בפירות חיים ויבשים מארץ ישראל. "כל השנה אנחנו מדברים אל הארץ, דורכים עליה, נוטעים אותה וכובשים אותה", מסביר מיכאל אדרי המנכ"ל, "ראש השנה לאילנות הוא יום מצוין להוסיף לפעולות חשובות אלה, גם את מימד ההקשבה לארץ, ההתענגות עליה והשמחה על חלבה וטובה...".

בשלוש השנים האחרונות הפיצה טוב הארץ מארזים מיוחדים של פירות יבשים על טהרת החקלאות העברית בארץ ישראל. לראשונה ובאופן בלעדי: לשלל המוצרים מצטרפת השנה ערכת הדגל - מרהיבה, מעניינת וטעימה - שבעת המינים! המארז המפואר מכיל תאנים, צנצנת זיתים, תמר, רימון, צימוק ישראלי, עוגיות חיטה ושעורה וכן חוברת מהודרת עם סדר ט'ו בשבט.

כשרות: מהודרת, הרב אפרתי טריות: כל המוצרים מיבול תשע"ב, כל פרי באריזה נפרדת.
משקל: 1400 גר' מחיר: 49 שקלים טל להזמנות: 02-5703099 אתר: tuv-haaretz.co.il