יד לאחים

הוכנס ב-22/01/2007 כניסות: 2409 קטגוריה: קירוב

ארגון ’יד לאחים’ נוסד בשנת תש"י (1950) בידי קבוצת פעילים בלתי מפלגתיים, על מנת לעזור לעולים חדשים בשלבי ההתאקלמות הראשונים בארץ ולנסות לשלבם במסגרת דתית הולמת. עם השנים הופנתה עיקר הפעילות לטיפול בבעיות קשות ומורכבות יותר. אחת מהן היא המאבק במיסיון ובשליחיו. התברר כי בארץ פועלים, כמעט ללא מפריע, כ-100 קהילות מיסיונרים וכתות שונות. המאבק בהם הפך לאחת המשימות העיקריות של ’יד לאחים’. תקציבו של המיסיון בארץ עומד על מיליוני דולרים לשנה, וקהל היעד הטבעי של המיסיונרים הוא משפחות במצוקה, חומרית או נפשית.

אתרים נוספים שאולי תרצו לבקר בהם:

מטרת הארגון לקרב לבבות בין יהודים חילוניים ליהודים דתיים באמצעות הידברות והסברה, בדרכי נועם ומתוך גישה המשדרת פתיחות, ידידות וקרבה. האתר הוקם במטרה לקדם את פעילות הארגון, ולפתוח צינור נוסף להתקשרות בין הארגון לציבור. באתר ניתן למצוא חלק הולך וגדל מהחומר שהארגון מעביר ומפיץ. בין השאר האתר משמש במה להצגת מאמרים תורניים מדעיים שפורסמו בכתבי עת שונים.
אתר הבית של ארגון "שופר" שהוקם על ידי הרב אמנון יצחק ומונה כיום כ- 50 עובדים ואלפי מתנדבים. באתר שיעורים, הרצאות ומאמרים העוסקים בקירוב ליהדות, הלכות ופרשת שבוע. באתר אפשרות להאזין לקלטות של הרב אמנון יצחק או לרכוש אותן במחיר סמלי.